Zastanawiasz się, jak wybrać ładowarkę samochodową? To ważny zakup, ponieważ w ładowarkę powinno być wyposażone każde auto. Zwłaszcza, że smartfony bardzo często używa się jako nawigacje albo odtwarzacze muzyki. Wówczas bateria szybko się rozładowuje. Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu ładowarki samochodowej? Zachęcamy do dalszej lektury artykułu, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat!

Duży wybór ładowarek

Obecnie na rynku znaleźć można wiele ładowarek samochodowych. Jak wybrać model, który spełni nasze oczekiwania? Przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę swoje potrzeby i preferencje. Dzięki temu dobierzemy urządzenie, które będzie nam dobrze służyło przez długi czas.

Jak wybrać ładowarkę samochodową? - wskazówki

Standardowe ładowarki samochodowe to urządzenia wyposażone w wyłącznie jeden przewód, za pomocą którego podłączymy smartfon. Instalacja polega na wpięciu ładowarki do gniazda zapalniczki. Urządzenia tego typu sprawdzą się dla użytkowników niemających dużych wymagań. Wystarczy im, że będą mogli naładować telefon w czasie jazdy.

Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać ładowarkę samochodową, pomyśl również o pasażerach. Ładowarki, które mają większą liczbę portów USB, umożliwiają ładowanie kilku urządzeń w tym samym czasie. Można także podłączyć do nich tablet, nawigację lub e-papierosa. Najbardziej znane są modele z dwoma slotami USB. Dostępne są też urządzenia z większą liczbą slotów - trzema, czterema, a nawet pięcioma.

Można również zdecydować się na ładowarkę Quick Charge, czyli z zaawansowaną technologią szybkiego ładowania, która doskonale sprawdza się w przypadku użytkowników mobilnych.

Korzystnym rozwiązaniem jest również ładowarka samochodowa posiadająca wbudowany transmiter FM. Pozwala na słuchanie muzyki z telefonu z odtwarzaczy, które nie posiadają złącza USB lub AUX. Wystarczy połączyć smartfon z urządzeniem za pośrednictwem Bluetooth i wybrać właściwe fale radiowe w radioodtwarzaczu auta.

Przeważająca liczba transmiterów FM pozwalających na ładowanie ma również funkcję zestawu głośnomówiącego. Dzięki temu można legalnie i bezpiecznie rozmawiać w czasie jazdy. 

Co jeszcze jest ważne podczas wyboru ładowarki?

Kupując ładowarkę, powinieneś sprawdzić, czy w zestawie znajduje się przewód, dzięki któremu podłączysz urządzenia mobilne. Jeżeli nie ma, warto zakupić taki kabel. Przewód powinien posiadać właściwą długość. Wówczas w trakcie ładowania można umieścić telefon przykładowo w uchwycie znajdującym się na desce rozdzielczej. Podczas wyboru kabla należy sprawdzić, czy ma on odpowiednią końcówkę, która pozwala na podłączenie.

Chcesz wiedzieć, jaka ładowarka samochodowa do iPhone sprawdzi się najlepiej? W gruncie rzeczy - każda. Trzeba jedyne posiadać kabel o odpowiedniej końcówce. W takiej sytuacji dobrze jest zdecydować się na model, który nie jest wyposażony we wbudowany na stałe przewód.

Opcją, która cieszy się dużym uznaniem, są kompaktowe ładowarki, posiadające dwa sloty USB. Nie zajmują dużo miejsca i tylko trochę wystają poza gniazdo zapalniczki. Często mają też podświetlane porty USB, co ułatwia użytkowanie urządzenia nocą. 

Parametry

Teraz przejdźmy do parametrów energetycznych, ponieważ to od nich zależy wydajność ładowarek. Natężenie wyjściowe prądu podaje się w amperach (A). Pozwala nam uzyskać informacje o tym, kiedy telefon zostanie naładowany. Zwróć także uwagę na napięcie wyjściowe - w większości urządzeń wynosi ono 5V. Jeśli chcemy podłączyć więcej urządzeń, trzeba zadbać o wyższe napięcie.

Oferta ITMAG

Sklep komputerowy z Poznania ITMAG ma w swojej ofercie profesjonalne ładowarki samochodowe. Sprawdź ofertę i zapoznaj się dokładnie z ich parametrami, by móc wybrać najbardziej dogodną dla siebie opcję. Zamówisz u nas również uchwyty samochodowe oraz zestawy głośnomówiące. Nasz starannie skompletowany asortyment sprawia, że wiemy, jak spełnić oczekiwania klientów. Wyróżniamy się bardzo dobrą znajomością branży i dużym doświadczeniem. Do każdego zamawiającego podchodzimy indywidualnie. Zapewniamy szeroki wybór urządzeń peryferyjnych, rozwiązań sieciowych, części komputerowych. Realizujemy diagnozę, a także naprawy komputerów. Za oferowany towar proponujemy korzystne ceny, gwarantujemy również szybką realizację wysyłki. Wielu zadowolonych klientów może potwierdzić doskonałą jakość naszych produktów oraz rzetelność wykonywanych usług.