Zastanawiasz się, jaka kamera do komputera byłaby dla Ciebie najbardziej odpowiednia? Poszukując najlepszego dla siebie modelu, powinniśmy zwrócić uwagę kilka kwestii. Wyjaśniamy je w dzisiejszym artykule - zapraszamy do lektury!

W dzisiejszych czasach kamerka do laptopa lub komputera stacjonarnego to bardzo przydatne urządzenia. Rozmowy wideo stały się elementem naszej codzienności. Prowadzimy je w pracy, a także podczas nauki zdalnej. Pamiętajmy, że kamery zewnętrzne posiadają znacznie lepszą jakość niż wbudowane, poza tym mogą także oferować dodatkowe opcje.

Jaka kamera będzie najbardziej odpowiednia do komputera? Podpowiadamy!

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jaka kamerka do komputera będzie dla Ciebie najlepsza, zwróć uwagę na następujące aspekty:

Rozdzielczość

Pierwszą istotną sprawą jest rozdzielczość wybranego modelu. Jeżeli zależny nam, by rozmówca widział nas wyraźnie, warto zdecydować się na kamerę do komputera o wyższej rozdzielczości. Odpowiednia będzie Full HD, czyli 1920 x 1080.

Zintegrowany mikrofon

Nowe laptopy zazwyczaj są wyposażone w mikrofon, jednak dobrze jest wybrać kamerkę, która posiada mikrofon - w razie usterki urządzenia, zawsze będziemy mieć alternatywę. Kamera z mikrofonem jest zazwyczaj niezbędna dla wielu stacjonarnych komputerów.

Regulacja ostrości

Chcąc wybrać kamerkę do komputera, nie możemy pominąć parametru dotyczącego ostrości. Na rynku dostępne są trzy sposoby regulacji ostrości. Przedstawiamy je poniżej.

Autofocus

To bardzo wygodne rozwiązanie. Kamera do komputera, która działa w tym trybie sama ostrzy sobie obraz na obiekcie mieszczącym się na środku ekranu. W trakcie rozmowy można przybliżać/oddalać się od kamery, a oprogramowanie zadba o najbardziej optymalny dla nas obraz.

Manualna regulacja ostrości

Można zdecydować się także na kamerkę do komputera posiadającą manualną regulację ostrości. Wówczas regulujemy ją ręcznie, zwykle przekręcając odpowiedni pierścień przy obiektywie. To dobre rozwiązanie, gdy rozmawiamy w jednym miejscu, w zbliżonej odległości od obiektywu.

Focus free

Istnieją także kamerki internetowe ze stałą ostrością (focus free). Tutaj nie ma regulacji ostrości, co nie oznacza, że obraz jest zamazany. Ustawiona jest ona w taki sposób, że dobrze widoczne są obiekty w średniej, a także dalekiej odległości. Obiekty umieszczone bardzo blisko obiektywu są niewyraźne.

Płynność obrazu

Jeśli zastanawiasz się, jaką kamerę kupić do komputera, zwróć uwagę także na właściwą płynność obrazu. Aktualnie standard to 30 klatek na sekundę, co zwykle wystarczy do rozmów wideo 30 FPS. Na rynku znaleźć można także kamery posiadające 60 FPS, dzięki czemu obraz osiąga jeszcze większą płynność.

ITMAG - postaw na profesjonalny sprzęt

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki okazały się przydatne, jeśli chcieliście dowiedzieć się, jaka kamera do pracy, zdalnego nauczania, czy rozmów z bliskimi, będzie dla Was najbardziej odpowiednia. Dla osób, którym potrzebna jest dobra i tania kamerka do komputera, polecamy urządzenia ze sklepu ITMAG. Oferujemy profesjonalny sprzęt, w tym również komputery i monitory. Pamiętajmy, że wysokiej jakości urządzenia znacznie ułatwiają codzienne funkcjonowanie.