Ładowarki indukcyjne to produkt stosunkowo nowy. Służą one do ładowania baterii telefonu bezprzewodowo. Jednakże, jak można zauważyć, rynek zdominowany jest przez urządzenia dedykowane dla telefonów Apple - dlatego w tym artykule postaramy się przybliżyć Państwu ten temat. Jak one właściwie działają? Jaki wpływ wywierają na stan baterii? I przede wszystkim – czy indukcyjne ładowanie telefonu jest przeznaczone tylko posiadaczom iPhone?


              Sposób działania ładowarek indukcyjnych nie jest zbyt skomplikowany. W ich wnętrzu znajduje się spiralna cewka nadawcza, która wytwarza pole elektromagnetyczne za pośrednictwem prądu przemiennego, który oddziałuje na ową cewkę. Telefon przechwytuje pole przy użyciu cewki odbiorczej, dzięki czemu dochodzi do ładowania baterii.

             Wszystko brzmi w porządku, więc gdzie haczyk? Otóż, tańsze produkty tego typu w dużym stopniu nagrzewają baterie naszych telefonów, przez co muszą być częściej wymieniane. Można temu jednak zapobiec. Podczas poszukiwań idealnej ładowarki dla naszego urządzenia warto rozglądać się za certyfikatem QI. Jest on najbardziej powszechny, i jego obecność da nam gwarancję bezpiecznego ładowania naszych telefonów i nie tylko.


             Ale przecież same ładowarki to nie wszystko. Niektórzy producenci, tacy jak Maxcom, Gembird czy Xiaomi pokusili się na zaimplementowanie indukcji do powerbanków, czy nawet budzików. Oczywiście, nie jest to nic złego, w końcu sama ładowarka indukcyjna to urządzenie bardzo wygodne w użyciu, więc stosowanie tego typu technologii w połączeniu z innymi wynalazkami to eksperymentacja, z czym ładowarki wchodzą w najlepszą synergię, by dać nam komfort, który gra tutaj najwyższą rolę.

 

             I teraz ostatnia kwestia. Podczas poszukiwań można się solidnie zmęczyć, o ile nasz telefon nie ma z tyłu nadgryzionego jabłka. Ładowarki dedykowane specjalnie dla telefonów Apple to najczęstsze znaleziska. Jednakże, ładowarki indukcyjne dla użytkowników takich marek jak Samsung czy Nokia również istnieją. Poniżej znajdują się propozycje takich produktów bezpośrednio z naszego sklepu.


Ładowarka indukcyjna Green Cell AirJuice z funkcją Quick Charge


Bezprzewodowa ładowarka indukcyjna Baseus Digital LED Display


Oprócz ładowarek, posiadamy gamę różnych produktów GSM, sprzętów i peryferii komputerowych i wiele innych! 

Serdecznie Zapraszamy!