Dbanie o czystość naszego miejsca pracy ma znaczenie. Urządzenia elektroniczne mają to do siebie, że często przyciągają kurz. Wpływa on negatywnie na pracę sprzętu – grzeje się on mocniej, przez co pracuje w wyższych temperaturach. Sprzęt zużywa się szybciej i może ulec przegrzaniu. Nie wspominając już o podniesieniu się poziomu temperatury w mniejszych, gorzej wentylowany pomieszczeniach, w których znajduje się taki sprzęt.

Aby tego unikać, regularnie dbaj o czystość. W naszej ofercie posiadamy wiele preparatów oraz akcesoriów które ułatwią Ci to zadanie!

Przedmuchanie wentylatorów? Całego komputera stacjonarnego? Przedmuchanie laptopa? Brudna klawiatura np. membranowa w której nie da się wyciągnąć pojedynczych przycisków bez ryzyka jej uszkodzenia?

Zastosuj sprężone powietrze – najlepiej z rurką która ułatwia kontrole wydmuchiwanego powietrza i dodatkowo koncentruje strumień.


Sprężone powietrze Gembird 400 ml


SPRĘŻONE POWIETRZE LANBERG AIR DUSTER 600 ML

Potrzebujesz kompleksowego czyszczenia sprzętu elektronicznego, a sprężone powietrze nie wystarcza – odwiedź nasz punkt serwisowy w Poznaniu. Posiadamy specjalistyczny sprzęt do czyszczenia elektroniki.

Czyszczenie plastików? Problemy z brudem na powierzchni obudowy monitora? Zabrudzona myszka komputerowa?

Nikt nie lubi pracować przy brudnym ekranie komputerowym. Bród skupia nasz wzrok mimowolnie, przez co trudniej się nam skupić na tym co robimy. Gorzej jak pracujemy przy obróbce grafiki – taki bród może wprowadzać nas nawet w błąd!

Żeby ułatwić sobie życie, płynów do czyszczenia ekranów LCD.


Płyn cleaNTT CLN0031 do czyszczenia ekranów, 100 ml


ESPERANZA Pianka do Czyszczenia Powierzchni Szklanych ES102 400ml


SPRAY DO CZYSZCZENIA EKRANÓW NATEC RACCOON MINI SCREEN CLEANER 15ML


SBOX Płyn do czyszczenia ekranów CS-5005B 150 ml

Osoby bardziej zorientowane, wymieniają też co 2-3 lata pastę termoprzewodzącą znajdującą się na procesorze. Co sprawniejsi wymieniają również termopady na kartach graficznych. Są to materiały eksploatacyjne, które tracą swoje właściwości odprowadzania ciepła z czasem – po prostu się zużywają. Pasta lub termopad odpowiadają za odprowadzanie temperatury od procesora (CPU lub GPU – element karty graficznej). Żeby umiejętnie wymienić pastę termoprzewodzącą na procesorze potrzebne są trzy rzeczy:

  1. Alkohol Izopropylowy – należy zwilżyć chusteczkę (ale nie byle jaką – o czym dalej) i dokładnie zetrzeć resztki starej pasty.
  2. Chusteczki bezpyłowe – ważne akcesorium. Bez niego drobinki celulozy mogą znaleźć się na procesorze wraz z nowo zaaplikowaną pastą.
  3. Dobrej jakości pasta termoprzewodząca. Z reguły do jednej aplikacji starcza 0,5G więc ilość nie ma tutaj znaczenia – znaczenie ma przewodnictwo podane w W/m*k.

Poniżej produkty dostępne w naszej ofercie które ułatwią wam ten proces.


Qoltec Chusteczki bezpyłowe do światłowodów


PASTA TERMOPRZEWODZĄCA NATEC HUSKY 4G


COOLER MASTER Pasta termoprzewodząca IC Value V1


COOLER MASTER PASTA TERMOPRZEWODZĄCA MASTERGEL PRO V2

Jeżeli nie czujesz się na siłach, by zrobić to umiejętnie – zgłoś się do naszego serwisu w Poznaniu. Wymieniamy pasty termoprzewodzące na procesorach oraz termopady w kartach graficznych.

Bardzo dobrą praktyką jest organizowanie kabli w komputerach stacjonarnych. Jeżeli posiadamy obudowę z okienkiem, jest to ważny aspekt wizualny. W ofercie mamy rzepy, organizatory oraz tzw. opaski zaciskowe.


Opaski zaciskowe GEMBIRD czarne 100 sztukOpaski zaciskowe nylonowe Gembird 100 mm x 2.5 mm białe (100 szt.)Opaska rzepowa do kabli sz.9mm/5m niebieska Alantec